Učenici VI. osnovne škole Varaždin sudjelovali na županijskoj smotri LiDraNo 2023.
Autor: Nataša Narančić, 3. 3. 2023.

Županijska smotra LiDraNo 2023., čiji je domaćin bila Osnovna škola Vidovec, održana je 27. i 28. veljače 2023.

Učenici VI. osnovne škole Varaždin predstavili su se radovima u svim kategorijama: učenik 8. b razreda Jan Drenovački literarnim radom Okreni stranicu, učenica 7. b razreda Nera Krečak samostalnim novinarskim radom Čudesna sedmobojka Jana, učenici 8. b razreda Lara Gregurić i Fran Ernoić radijskom emisijom Od A do Ž, a dramska grupa VI. osnovne škole Varaždin izvela je dramsko-scensku igru Šuma Striborova, čiji je tekst napisala naša učiteljica Hrvatskoga jezika Martina Špičko, prema tekstovima Ivane Brlić-Mažuranić i Zorana Pongrašića.

Na okruglome stolu održanom u Vidovcu 27. veljače intervju učenice Nere Krečak s mladom sportašicom Janom Koščak predložen je za državnu razinu Smotre, a članovi dramske grupe zaputili su se dan poslije, 28. veljače, u pratnji učiteljice Ivane Canjuge i knjižničarke Nataše Narančić, u Kulturni centar Ivan Rabuzin u Novome Marofu gdje su nastupili sa svojom predstavom.

Iako nisu predloženi za državnu razinu, naši su učenici svojim nastupom osvojili srca i simpatije publike koja je prepoznala njihov talent te su nakon Smotre pozvani na čak tri gostovanja gdje će ponovno imati priliku pokazati svoju kreativnost i glumačko umijeće.

Većini učenika ovo je bila prva prilika za nastup u kazalištu jer zbog pandemije na Smotri čak tri godine nije bilo skupnih scenskih nastupa. To ih je nezaboravno iskustvo još više povezalo i dan je bio prepun zabave, smijeha, druženja i smišljanja planova za buduće projekte kojima se svi veselimo.

Čestitamo svim sudionicima Smotre, a kako je izgledao nastup naših učenika možete pogledati na poveznici.