Poljak Biserka

Kao učiteljica engleskog jezika u VI. osnovnoj školi radim od l994.godine. Osim redovnog programa vodila sam i DOD sa nadarenim učenicima  8.razreda kada su počela natjecanja od školskih,županijskih te državnih razina. Ove šk-godine predajem u 1.c,6.b,6.c,6.d.i 7.c redovni  i 4.a,5.a, i 7.a.izborni predmet.

Svim učenicima želim približiti ENGLESKI JEZIK kao predmet koji se uči kroz različite aktivnosti: slušanjem,razgovorom,povezivanjem pojmova,opisivanjem radnji i događaja,te uz odgojne i obrazovne ciljeve ukazati na specifičnosti eng. jezika u pismu i izgovoru. Kroz razne oblike rada i nastavne metode, korelacija s drugim predmetima je važna i djeca to s veseljem prepoznaju. Kulturološki sadržaji su također jako bitni, pa tako učimo kulturu, običaje i blagdane zemalja engleskog govornog područja u čemu učenici sudjeluju kroz projekte i prezentacije, gdje su dodatno motivirani ocjenom.
Svakom učeniku nastojim pristupiti prema sposobnostima, pa je tako i ocjenjivanje i praćenje rada tijekom cijele šk.godine. Osim usmenog provjeravanja i pismenih  vježbi uz nastavne sadržaje kontinuirano, pišu se i dva pisana ispita po polugodištu uz najavu barem tjedan dana prije, a kratke pisane provjere u vidu diktata i slično nije potrebno najavljivati. Zaključna ocjena je odraz više elemenata od razumijevanja, govornih  sposobnosti, pismenog izražavanja te jezičnih i gramatičkih struktura.
ŽELIM SVIM UČENICIMA UGODAN I RADOSTAN BORAVAK NA NASTAVI !
                                                                                           YOUR TEACHER B.P.