Sudoku natjecanje
Autor: Elizabeta Borovec, 8. 11. 2023.

Ove nastavne godine po prvi puta uključili smo se u Sudoku natjecanje. Školska razina natjecanja održana je u petak 27. listopada 2023. godine, a sudjelovalo je 29 učenika od 4. do 8. razreda.

U organizaciji Hrvatske Mense i Enigmatskog kluba „Božidar Vranicki“ te uz potporu Agencije za odgoj i obrazovanje, učenici su se okušali u rješavanju različitih tipova ove japanske zagonetke, od klasičnih od izazovnijih.

Cilj je ovog natjecanja razvoj matematičkih kompetencija i kognitivnih procesa poput induktivnog i deduktivnog zaključivanja, razvoj osjećaja za timski rad i natjecateljskog duha te poticanje učenika da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa.

Više o natjecanju možete saznati na poveznici:

Najuspješniji učenici koji su se plasirali na regionalno natjecanje iz kategorije Bistrići (4.r) su Filip Rančić i Jan Jaroš iz 4.b, a iz kategorije Kadeti (5. do 8. razred) su Silvija Gotal (7.a), Ema Juričan (8.b) i Stela Nöthig (8.b).

Svim učenicima i mentorima čestitamo na postignutim rezultatima i zahvaljujemo na uloženom trudu!