Edukativnoj predstava i radionica „Boca istina“
Autor: Leon Aleksić, 28. 11. 2023.

U četvrtak 23. studenog 2023. osmero učenika osmih razreda, u pratnji školskog psihologa, sudjelovalo je na edukativnoj predstavi „Boca istina“ i kasnijoj radionici za učenike iz područja mentalnog zdravlja i prevencije ovisnosti.

Predstava i radionica provedene su u organizaciji Zavoda za javno zdravstvo Varaždinske županije povodom mjeseca borbe protiv ovisnosti (15.11. – 15.12. 2023.).

Učenici su kroz odličnu predstavu učili o raznim štetnim posljedicama alkohola, ali i o utjecaju društvenog pritiska na eksperimentiranje s alkoholom, te su kroz kasniju radionicu razmišljali o zaštitnim faktorima koji im mogu pomoći u razvijanju zdravog odnosa prema konzumaciji alkohola.