Erasmus+ akreditacija 2021-2027
Autor: Tina Ivčić, 5. 2. 2024.

VI. osnovna škola može se pohvaliti dugogodišnjim iskustvom u pripremi i provedbi europskih projekata, ponajviše Erasmus+ te različitih oblika međunarodne suradnje sa školama diljem Europe.

Najnovije priznanje dobili smo prihvaćanjem zahtjeva za akreditacijom Erasmus+ projekata u području općeg odgoja i obrazovanja 2021-2027, izdanom od strane Agencije za mobilnost I programe EU, pomoću koje ćemo moći i dalje razvijati međunarodne odnose sa školama. Učitelji i stručni suradnici će se moći stručno usavršavati, a učenici će imati priliku upoznati nove obrazovne sustave, učiti istraživanjem te upoznati nove kulture i vršnjake iz drugih zemalja.

U školi je osnovan europski tim na čelu kojeg se nalazi ravnatelj Mario Stančić, koordinator za europske projekte na školi, Tina Ivčić te svi zainteresirani učitelji, stručni suradnici i administrativno osoblje. Timu se naravno u svakom projektu pridružuju i učenici koji svoj interes za sudjelovanje u projektima iskazuju uključivanjem u izvannastavnu aktivnost EU projekti koja se već nekoliko godina održava na našoj školi. Učenici na početku svake školske godine iskazuju sve veći interes za sudjelovanje u istoj te se aktivno uključuju u gotovo sve faze projekta.

Svakim sudjelovanjem u projektu, škola unese novine u sustav, kurikulum i učionice. Iskustveno učenje pokazalo je najbolje rezultate kod primjene stečenog znanja.