Gradska smotra LiDraNo 2024.
Autor: Nataša Narančić, 11. 2. 2024.

Gradska smotra dječjega literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo 2024. održana je u četvrtak 8. veljače 2024., a domaćin je bila V. osnovna škola Varaždin.

Ovogodišnja smotra bila je izuzetno bogata dramsko-scenskim nastupima – izveden je čak 21 pojedinačni te 6 skupnih nastupa. Našu su školu monolozima predstavljali učenici: Elizabeta Canjuga (6. b), Stjepan Canjuga (6. b),  Zrinka Hranjec (8. a), Rosa Minđek (8. a) i Katarina Kajić (8. a) te grupa učenika od 5. do 8. razreda dramsko-scenskom igrom Mušmula.

Nakon dugog vijećanja Povjerenstvo za dramski izraz odlučilo je da će na županijskoj razini Smotre nastupiti i naši učenici Rosa Minđek, čija je mentorica učiteljica Ivana Canjuga te Stjepan Canjuga, čija je mentorica knjižničarka Nataša Narančić.

Stjepan Canjuga izveo je monolog Bio sam pas i opet sam iz istoimena romana Nene Lončar, duhovit i ironičan tekst koji govori o nedaćama i teškom životu psa lutalice, a Rosa Minđek predstavila se monologom iz Nikkina dnevnika, dječjega romana o životu i dogodovštinama četrnaestogodišnje partijanerice Nikki Maxwell.

Povjerenstvo je, uz učenike koji su odabrani za županijsku smotru, posebno pohvalilo još tri nastupa, a među njima i našu učenicu Elizabetu Canjuga. Ona je izvela tekst koji je sama odabrala, a koji govori o izazovima s kojima se susreće preosjetljivo dijete i o načinu na koji ono doživljava svijet oko sebe.

Čestitamo našim učenicima i želimo im puno uspjeha na županijskoj razini Smotre.