Korizmena akcija Marijinih obroka „Za obrok i znanje kroz malo odricanje“
Autor: Sanja Malbašić, 27. 2. 2024.

Ove korizme vjeroučitelji će zajedno s vjeroučenicima šestih i sedmih razreda na satovima vjeronauka sudjelovati u akciji “Za obrok i znanje kroz malo odricanje”.

Prijedlog je da svaki razred prikupi donaciju bar za jedno gladno dijete, a to je iznos od 22 eura koliko je potrebno da bi dijete cijele školske godine imalo jedan topli obrok u školi.

Prikupljajući sredstva, možemo zajedno vratiti nadu i osigurati bolju budućnost djeci u nekima od najsiromašnijih zajednica svijeta gdje djeluju Marijini obroci. Samo 22 € su dovoljna za prehranu jednog djeteta tijekom cijele školske godine, a čak i najmanji iznos od 11 centi za jedan obrok može imati veliki učinak.

Sve donacije će biti usmjerene u kuhinju koja je otvorena u Malaviju, a ime joj je “Lijepa Naša” Croatia i u njoj 1008 djece svaki dan prima obrok u školi. Akcija će trajati do 27. ožujka.

Hvala Vam što ćete svojom velikodušnošću poduprijeti ovu akciju!