Obilježen Međunarodni dan civilne zaštite
Autor: Katarina Papoči, 1. 3. 2024.

U četvrtak, 29. veljače 2024. godine na Kapucinskom trgu u Varaždinu obilježen je Međunarodni dan civilne zaštite i Dan civilne zaštite Republike Hrvatske.

Varaždinska županija i Grad Varaždin u suradnji sa žurnim službama i temeljnim operativnim snagama s područja Županije i Grada obilježile su ovaj dan organizacijom tehničkog zbora, odnosno prezentacijom mogućnosti djelovanja te izlaganjem vozila, opreme i tehnike žurnih službi i temeljnih operativnih snaga iz sustava civilne zaštite. U obilježavanju je sudjelovalo po dvoje učenika iz svakog odjela 3., 4., 7. i 8. razreda u pratnji učiteljica Petre Lončarić Časar, Monike Injić i Katarine Papoči. Učenici su vrlo aktivno sudjelovali u svim aktivnostima, postavljali pitanja, razgledali opremu i tehniku, s oduševljenjem isprobavali istu te se vratili u školu puni dojmova. Kako im je bilo, pogledajte u fotogaleriji 1 i fotogaleriji 2.