Posjet GMV-u i Muzeju hrvatskog vatrogastva Varaždin

U četvrtak, 7. ožujka 2024., učenici 2.c i 2.d razreda sudjelovali su u izvanučioničkoj nastavi zajedno sa svojim učiteljicama Rosanom Štrocinger i Andreom Pavičić Kolar. U pratnji je bila i učiteljica iz produženog boravka Mateja Martinčević Bosilj.

Posjetili su likovnu radionici u GMV-u ,pripremljenu za učenike, pod nazivom „PORTRETIRAJ ME!“. Likovna radionica „PORTRETIRAJ ME!“ održava se uz izložbu 7. bijenala slikarstva u Galeriji umjetnina.

Kroz vodstvo po izložbi učenici su upoznali različite slikarske teme i tehnike na primjerima izloženih djela aktualnih hrvatskih autora među kojima su neki i varaždinski autori.  Na likovnoj radionici učenici su se okušali u portretiranju, najpopularnijoj slikarskoj temi kroz povijest umjetnosti, te su korištenjem pastela naslikali portret omiljene osobe. Sav potreban materijal osigurao je Gradski muzej Varaždin.

Galerija

Osim toga, učenici su posjetili i  Muzej hrvatskog vatrogastva Varaždin gdje su , također uz stručno vodstvo, saznali mnogo toga o bogatoj vatrogasnoj povijesti. Učenici su oduševljeno promatrali stare vatrogasne uniforme, kacige, zastave te vatrogasna vozila.

Pomalo umorni od duge šetnje, ali zadovoljni i puni dojmova vratili su se u školu gdje ih je čekao ručak.