Online kviz „Koliko poznajem Hrvatski sabor“
Autor: Alenka Bađun, 20. 3. 2024.

U petak, 8. ožujka 2024. godine učenici 8. razreda sudjelovali su u Online kviz natjecanju „Koliko poznajem Hrvatski sabor“.

Natjecanje je provedeno kao jedna od aktivnosti u okviru Građanskog odgoja i obrazovanja. Tema je vezana uz kurikulum nastavnog predmeta Povijesti i Geografije za 6., 7., i 8. razred. Učenici su se kroz pripremu za kviz upoznali sa funkcioniranjem Hrvatskog sabora, organizacijom vlasti u RH, povijesti saborskih zasjedanja i Ustavom.  Kod učenika se na taj način potiče aktivnije uključivanje u politički i društveni život, razvija opće znanje o društvenom životu kako bi bolje razumjeli aktualna događanja u zemlji, te se stvara poticaj za postanu aktivni građani koji će zastupati svoje stavove i mišljenja.

U kvizu su sudjelovali učenici: Tessa Glazer, Zrinka Hranjec i Katarina Kajić kao natjecatelji, te Eva Vrček, Tara Šipek i Teo Stojaković kao njihove zamjene.