Elizabeta Canjuga županijska prvakinja iz astronomije
Autor: Nataša Narančić, 22. 3. 2024.

U četvrtak 7. ožujka 2024. godine u Elektrostrojarskoj školi Varaždin održano je županijsko Natjecanje iz astronomije na kojemu su naše učenice postigle veliki uspjeh.

U kategoriji šestih razreda prvo mjesto s 46 bodova osvojila je učenica 6. b razreda Elizabeta Canjuga, polaznica Centra izvrsnosti iz Astronomije. Elizabetini mentori su Milica Žabčić, voditeljica Astronomije u Centru izvrsnosti i učitelj Dario Maltarski.

Elizabetin odličan uspjeh i visoki broj bodova osigurao joj je poziv na državno Natjecanje iz astronomije, a na popisu najuspješnijih u Hrvatskoj nalazi se na 2. mjestu. Za državno natjecanje koje će se održati u svibnju u Varaždinu Elizabeta uz pomoć mentorice Milice Žabčić priprema rad Veličina maglica mjerena na slikama različitih ekspozicija.

Uspješne su na županijskom natjecanju bile i učenice osmog razreda. Prošlogodišnja dobitnica Oskara znanja Zara Manojlović, učenica 8. a razreda ostvarila je 39 bodova, a Stela Nöthig, učenica 8. b razreda 26 bodova. Zarin i Stelin mentor je učitelj Dario Maltarski.

Djevojkama čestitamo i želimo im sreću u nastavku natjecanja.

Nataša Narančić