Posjet prvim razredima povodom Svjetskog dana pripovijedanja
Autor: Nataša Narančić, 2. 4. 2024.

Svjetski dan pripovijedanja obilježava se 20. ožujka i tada ljudi diljem svijeta uživaju u čitanju i slušanju priča. Tim povodom učenice trećega razreda, među kojima je i varaždinska najčitateljica Maša Šekez, odlučile su s knjižničarkom posjetiti učenike prvoga razreda i pročitati im slikovnicu.

Odabrana je slikovnica Čarapojedac Ivane Guljašević Kuman. Učenice su porazgovarale sa svojim mlađim kolegama o tome jesu li oni kada obukli različite čarape te iz kojih razloga. Većina se učenika prisjetila da im se više puta dogodilo da je jedna čarapa misteriozno nestala te su zato uglavnom krivili perilicu rublja.

Nakon slušanja priče većina je posumnjala da im se negdje kod kuće, ispod kreveta ili iza ormara krije Čarapojedac. Obećali su da će ga potražiti te će ga, ako ga uspiju pronaći, donijeti u školsku knjižnicu, a također da će ovu zanimljivu priču, povodom Svjetskog dana pripovijedanja, ispričati roditeljima, bakama i djedovima koji također često ne znaju uzrok nestajanja čarapa.

Na zajedničkoj fotografiji pokušali su nam pokazati kako bi izgledali da su upravo ugledali Čarapojedca.