Zdravi tjedan 2023. – 1. dan
Autor: Nataša Narančić, 27. 2. 2023.

Danas je u VI. osnovnoj školi Varaždin započeo projekt Zdravi tjedan.

Cilj je projekta potaknuti učenike VI. osnovne škole Varaždin na samostalnu pripremu zdravih obroka i svakodnevno vježbanje te samostalnost u obavljanju kućanskih poslova. Učenici se u Zdravome tjednu, kao i prijašnjih godina, natječu u raznim kućanskim poslovima: šivanju, metenju, zabijanju čavla, brisanju stola i pranju suđa te u kuhanju.

Učenici razredne nastave u sklopu aktivnosti Mali kuhar za 6 pripremaju zdravu pizzu te je za njih natjecanje revijalnoga karaktera. U predmetnoj nastavi natjecanje se odvija pod nazivom Kuhar za 6. Ovogodišnja tema je Riba, fino i zdravo! pa učenici pripremaju riblji meni.

Zdravi tjedan otvorili su učenici prvih i petih razreda. Svi su svoje zadatke izvrsno odradili pa je do samoga kraja bilo neizvjesno i napeto. Ipak, stručni žiri procijenio je da su najbolji obrok napravili učenici 5. c razreda, a najspretniji u obavljanju kućanskih poslova bili su učenici 5. b razreda.

Čestitke sudionicima, a kako je izgledao današnji dan pogledajte u fotogaleriji!