U Varaždinu održano Europsko prvenstvo u robotici, European RoboCup Junior 2023.
Autor: Zdenka Šopar, 16. 6. 2023.

Prošli je tjedan održano Međunarodno prvenstvo RoboCup Junior u kojem su sudjelovali i učenici naše škole te ostvarili odlične rezultate.

Polaznici Centra izvrsnosti za robotiku Varaždinske županije, šestaši Filip Smuđ, Gabrijel Kraljić i Petar Habek europski su prvaci u CoSpace Preliminary kategoriji u kojoj se natječu učenici mlađi od 14 godina, a nagrada za Best Poster u kategoriji Soccer Entry za mlade do 19 godina pripalo je ekipi Robofreak koju čine Viktor Žmegač i Dino Furjan, također naši šestaši.

Na natjecanju koje je okupilo više od 700 sudionika iz 18 zemalja sudjelovali su i Marin Rođak i Nino Petek.

Čestitamo svima na odličnim rezultatima!