U VI. osnovnoj školi traje obilježavanje Dječjega tjedna
Autor: Nataša Narančić, 4. 10. 2023.

Raznim aktivnostima u VI. osnovnoj školi obilježava se Dječji tjedan.

Sa svojim razredima na Satu razrednika učenici predmetne nastave uz prigodne radionice razgovaraju o dječjim pravima, mentalnom zdravlju djece te o važnosti pravilne prehrane i njezinu utjecaju na zdravlje. Učenici razredne nastave na satu Likovne kulture raznim tehnikama prikazuju što za njih znače dječja prava.

Pred školom svi učenici tijekom cijeloga tjedna ispisuju kredama u boji poticajne poruke prijateljstva i ohrabrivanja koje zatim uređuju prigodnim crtežima.

Da ovaj dječji tjedan bude i aktivan, pobrinuo se učitelj Tjelesne i zdravstvene kulture Tomica Kanoti koji je za učenike u utorak 3. listopada pripremio sportski poligon. Tijekom odmora učenici su se na taj način rekreirali slušajući pritom motivirajuću glazbu.

U knjižnici su za učenike izložene knjige o emocijama s kojima se susreću njihovi vršnjaci, a mogu pročitati i kako žive djeca diljem svijeta.

Aktivnosti se nastavljaju, a o svemu detaljnije čitajte sljedeći tjedan. Do tada pogledajte nekoliko fotografija dosadašnjih aktivnosti.