Učenici 2.c i 2.d su obilježili dane kruha u Kumrovcu

U utorak, 17. listopada 2023., učenici 2.c i 2. d razreda išli su na svoju prvu ekskurziju u Kumrovec.

Nakon polaska ispred škole, slijedila je vožnja slikovitim predjelima Hrvatskog zagorja prema Kumrovcu. Prigodom Dana kruha i dana zahvalnosti za plodove zemlje učenici su uživali u programu “Od zrna do pogače” u sklopu kojeg su, uz stručno vodstvo, sami zamijesili i oblikovali svoj kruh na način kako su to prije radile naše bake.

Fotogalerija

Razgledavanjem Etno muzeja Staro selo, koji je ujedno i jedini muzej na otvorenom, učenike su oduševile tradicionalne zagorske hiže, staje, dvorišta i vrtovi. Sve nam to dočarava život seljaka Hrvatskoga zagorja kakav je bio nekada. Osim navedenog, djeca su sa velikim zanimanjem razgledala staru školu, stara vatrogasna vozila te učila o neobičnim običajima (vjenčanja).

Nakon ukusnog ručka u obližnjem restoranu slijedilo je zaustavljanje u Zelenjaku kod spomenika hrvatskoj himni. Neki učenici su pokazali svoje znanje te s radošću otpjevali dio hrvatske himne. Umorni, ali zadovoljni i puni dojmova, krenuli smo autobusom prema Varaždinu.