Književnost bez granica!
Autor: Ivana Canjuga, 9. 11. 2023.

Cilj je ovogodišnje manifestacije Mjeseca hrvatske knjige ukazati na važnost prevoditelja. Cilj je i podsjetiti na neprocjenjivu vrijednost književnog prevođenja zahvaljujući kojemu strana književnost, njezini klasici i suvremenici, hrvatskim čitateljima prestaju biti strani te zahvaljujući kojemu i hrvatska književnost leti preko granica svoje domovine i osvaja inozemnu publiku.

Tragom ovog pomicanja jezičnih barijera, ovogodišnji slogan glasi „Nek' ti riječ ne bude strana(c)…“

Učenici 6.a i 6. d razreda obilježavali su Mjesec hrvatske knjige različitim aktivnostima. Jedna od njih bila je izrađivanje označivača za stranice s temom „Moja najdraža knjiga“. Učiteljica hrvatskoga jezika Ivana Canjuga i knjižničarka Nataša Narančić motivirale su učenike da razmisle o svojoj najdražoj knjizi, ispričaju ponešto o njoj i izrade vlastite označivače stranica. Fotografije možete vidjeti u privitku.

Ivana Canjuga, učiteljica hrvatskoga jezika