Gimnastičari iz VI. OŠ Varaždin
Autor: Monika Injić, 30. 11. 2023.

Protekli vikend, u petak i subotu 25. i 26. studenog 2023. godine, održano je Prvenstvo Hrvatske u sportskoj gimnastici i to po prvi puta u Zadru u prekrasnoj Dvorani Krešimira Ćosića u sklopu ŠC Višnjik.

Na natjecanju je sudjelovalo 300 gimnastičarki i gimnastičara iz 33 hrvatska kluba a među njima su bili i gimnastičari Gimnastičkog kluba Vindija iz Varaždina.

U muškoj sportskoj gimnastici natjecatelji se natječu na šest sprava i to redom: na tlu, na konju s hvataljkama, na karikama, na preskoku, na ručama i na preči. Među gimnastičarima GK Vindije iz Varaždina su bili i dvojica učenika iz naše VI. osnovne škole Varaždin koje je vodio njihov trener Matija Vugrinec.
U univerzalnom programu muške gimnastike pojedinačnu zlatnu medalju na ručama osvojio je još uvijek aktualni prvak Hrvatske u višeboju Mark Horvat, učenik 3.d razreda. Osim toga, Mark je osvojio i srebrnu medalju na preči te brončanu medalju na konju s hvataljkama dok je na karikama bio peti. Na tlu i preskoku nije nastupio zbog ozljede noge.

U višebojskom obaveznom programu u kategoriji kadeta srebrnu medalju je osvojio Vinko Viljevac, učenik 6.c razreda. Vinko je od šest sprava najbolju ocjenu dobio na preči, drugu najbolju na tlu i karikama, treću najbolju na konju s hvataljkama i ručama te četvrtu najbolju na preskoku.

Čestitamo našim učenicima i nadamo se da će i dalje uspješno trenirati i postizati vrhunske rezultate.

Ostale fotografije pogledajte u fotogaleriji.