Božićni plesnjak u VI. osnovnoj školi - glazba, ples i nezaboravna atmosfera
Autor: Nataša Narančić, 29. 12. 2023.

U četvrtak 21. prosinca mala dvorana VI. osnovne škole Varaždin zasjala je u božićnim bojama, a iz nje su odzvanjali zvuci božićnih pjesama. Ova posebna večer bila je rezultat truda učenika osmih razreda koji su se angažirali u organizaciji tradicionalnog Božićnog plesnjaka, ove godine osvježenog novim zanimljivim idejama.

Učenici su svoj prvi organizacijski posao odradili stručno i temeljito, što je doprinijelo tome da večer bude iznimno uspješna. U dvorani pomno ukrašenom božićnim motivima nalazio se ove godine i poseban kutak za fotografiranje koji je tijekom cijele večeri zasigurno bio jedno od najposjećenijih mjesta.

Voditelji Vinka Cokarić, Paula Trajber i Matej Rožić srdačno su pozvali tristotinjak posjetitelja svih uzrasta, od prvog do osmog razreda, na nezaboravnu večer plesa i zabave. Svi su najprije zaplesali uz taktove pjesme školskoga benda, a vedra, božićna glazba nastavila je privlačiti učenike na plesni podij.

Talent show bio je vrhunac večeri, sa sedam iznimnih nastupa učenika razredne i predmetne nastave koji su samostalno ili u grupama pokazali svoja raznolika umijeća. Oduševljeni žiri nije imao lak zadatak odabira jer su učenici pokazali da su, uz posjedovanje odličnih glasovnih mogućnosti, vješti s instrumentima, i to od violine do klavira. Nastupile su i izvrsne plesačice, mažoretkinje i cheerleading grupa koja je žiri oborila s nogu i osvojila prvo mjesto.

Nagrade je najboljim izvođačima podijelila ni manje ni više, nego Baka Mraz osobno, čiju je ulogu za ovu prigodu preuzela učiteljica biologije i kemije Mihaela Vrbnjak Grđan. Njezina je pojava (i poklončići koje je usput dijelila) oduševila sve prisutne. Popularna Baka Mraz zadržala se na pozornici i tijekom željno iščekivane tombole  te je pomoglo voditeljima u podjeli poklona. Sretni dobitnici su tako, osim vrijednih božićnih poklona, dobili priliku rukovati se i fotografirati s Bakom Mraz.

Večer je završila nastupom školskoga benda koji je još jednom oduševio svojom izvedbom, a voditelji su zatim pozdravili okupljene i pozvali ih da se i sljedeće godine odazovu na ovaj jedinstveni školski događaj.

Vrijedni učenici osmih razreda za večer plesnjaka pripremali su se nekoliko mjeseci. Na redovitim tjednim sastancima sa psihologom Leonom Aleksićem, knjižničarkom Natašom Narančić, učiteljicom Ivanom Krišto i ravnateljem Marijem Stančićem isplanirali su svaki detalj te nezaboravne večeri: sami osmislili i izradili plakat i rekvizite za fotokutak, uredili dvoranu, dizajnirali ulaznice i pozivnice, odabrali čaše i sokove koje su sami i posluživali, složili popis pjesama i obilazili razrede pozivajući učenike na večer ispunjenu plesom, smijehom i zabavom.

U suradnji s Varaždinskim vijestima, osmaši su snimili i videopozivnicu kojom su pozvali sve učenike iz škole da im se pridruže na ovogodišnjem plesnjaku. Osim toga, činili su i žiri koji je odlučivao o tome tko će nastupiti na talent showu plesnjaka, a potom i tko je od onih koji su nastupili bio najuspješniji.

Ravnatelj je tijekom priprema izrazio zadovoljstvo motiviranošću učenika te je najavio da će im rado prepustiti i organizaciju događaja koji slijede, od kojih je najvažniji Ples generacije. Svi se vesele vidjeti što će vrijedni učenici tada pripremiti.

Fotografirale su također učenice osmoga razreda Mia Uranić i Mila Marić, a fotografije možete pogledati u fotogaleriji.