31. obljetnica osnutka 7. gardijske brigade "Puma"
Autor: Katarina Papoči, 2. 1. 2024.

Povodom 31. obljetnice osnutka 7. gardijske brigade "Puma" Udruga veterana 7. gardijske brigade "Puma" organizirala je sat povijesti za učenike osnovnih škola koji se održao 22. prosinca 2023. godine kod spomenika "Puma" u Parku 7. gardijske brigade Hrvatske vojske "Puma" u Varaždinu.

Deset učenika sedmih i osmih razreda uputilo se s učiteljicom Katarinom Papoči na predavanje koje je predvodio bivši pripadnik 7. gardijske brigade "Puma". Bilo je prisutno pet gardista, pripadnika 2. OMB "Pume" u odorama i zastavama postrojbi, Udruge i zastavom Republike Hrvatske te nekoliko bivših pripadnika brigade.

Sat povijesti održava se osmu godinu zaredom. Učenici su stekli dodatna znanja vezana uz bližu povijest Republike Hrvatske kao i o doprinosu i ulozi 7. gardijske brigade "Puma" u stvaranju samostalne države.