Troje šestaša iz naše škole osvojili 2. mjesto na on-line kvizu o financijskoj pismenosti
Autor: Natalija Hranjec, 5. 3. 2024.

Učenici naše škole, koji pohađaju izvannastavnu aktivnost Poduzetništvo pod vodstvom svoje učiteljice Natalije Hranjec, su 29.2.2024. sudjelovali po drugi puta na on-line natjecanju o FINANCIJSKOJ PISMENOSTI rješavajući on-line kviz na Kahoot platformi koje je na razini RH za učenike od 5.-8.-ih razreda osnovnih škola organizirao Štedopis, Institut za financijsko obrazovanje uz podršku MZOS-a.

Za sam kviz učenici su se marljivo pripremali na satovima Poduzetništva kao i samostalno kod kuće. Naučili su o važnosti štednje te o pametnom upravljanju novcem već od najranije dobi pa je tako ključ svega razlikovati želje od potreba da bi mogli odgovorno pristupiti kreiranju vlastitog proračuna.

Učenici su bili podijeljeni u 5 ekipa: ŠESTA-6.B (Eleonora Orlović, Marin Galić i Tadej Lešnjak), ŠESTA-6.C (Mila Vrbešić, Pia Horvat i Paula Trajber), ŠESTA-7.D (Dora Dodig, Lucija Popadić i Janko Sokač), ŠESTA-7.B (Lorena Bunić, Tia Mađarić, Gabrijel Kraljić) te ŠESTA-7.A (Neo Rodik, Vito Končevski i Jan Grđan)

Učenici su se hrabro borili zajedno sa više od 605 ekipa iz 256 škola iz čitave države. Tražilo se znanje te iznimna brzina i koncentracija. Ovog puta sreća se osmjehnula timu ŠESTA-6.B u kojem su naši Tadej Lešnjak, Marin Galić i Eleonora Orlović osvojili 2. mjesto te osvojili prigodne poklone za sebe, svoj razred (radionicu o Financijskoj pismenosti) te školu…iskrene čestitke njima te svim ostalim našim hrabrim natjecateljima!!!

Na web stranicama Štedopisa također možete pročitati o osvojenom 2. mjestu našeg tima!

Više fotografija možete vidjeti u galeriji