preskoči na sadržaj

VI. osnovna škola Varaždin

Login

 

Školska obilježja

Himna škole (mp3)

Vizija, misija, vrijednosti

Vision, mission, values


CD dječjeg zbora "Varaždinski Slavuji"
BiH

Tražilica

Citati

GIF

Web stranicu i društvene mreže su u 2023./24. uređivali: Mario Stančić, Margareta Živković, Nataša Narančić, Monika Injić, Ana Obradović i Ema Štrocinger.

Brojač posjeta...

Ispis statistike od 22. 10. 2013.

Ukupno: 3080336
Međunarodni projekti i partnerski odnosi sa školama

Voditelji međunarodnih projekata na školi su: Tina Ivčić. i Mario Stančić 

Više o Međunarodnim projektima i partnerskim školama možete pronaći listajući objedinjene vijesti u nastavku ili pratiti izdvojeno kroz Erasmus+, eTwinning, CAS-HAD, YeC, Partnerske škole.

 

 
About us


Über uns


O nas








 

Prezentacija škole

Prezentacija Varaždina i Hrvatske

Projects eTwinning TwinSpaces

Plesovi

55. obljetnica

 Božićni plesnjak

 

Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Irska - Svladavanje izazova istraživačkom i projektnom nastavom u digitalnom okruženju
Autor: Tomica Kanoti, Marko Martinec, 8. 6. 2020.

Na satu razrednika preko Zoom aplikacije, predstavljen je KA1 projekt –Svladavanje izazova istraživačkom i projektnom nastavom u digitalnom okruženju.

Projekt se odvijao 08. – 16.02.2020. u gradu Portlaoise (Irska) u kojem je sudjelovalo i dvoje učitelja iz naše škole: Tomica Kanoti i Marko Martinec.


Učenicima 8. d razreda je ukratko prikazan model nastave u Holy Family Senior School. To je škola u gradu Portlaoise Irska u kojem se nastava odvija 0d 3. do 6. razreda. Osnovnoškolski predmeti su: Engleski jezik, Irski jezik, Matematika, Religija, Geografija, Povijest, Likovna umjetnost, Znanost, Glazbena kultura, Drama, Tjelesni odgoj, Socijalni i zdravstveni odgoj. U irskim osnovnim školama nema ocjena već se samo vrše pismena testiranja iz engleskog jezika i matematike te se na temelju dobivenih rezultata određuje koji učenici trebaju dodatnu pomoć. Tu pomoć dobivaju kroz individualan rad ili rad u manjim skupinama (3-5 učenika) s učiteljima za podršku (support teachers). To su učitelji koji nemaju „svoj“ razred već im je zaduženje upravo rad s učenicima koji nisu na testiranju postigli zadovoljavajući rezultat. Takvih učitelja je u posjećenoj školi 13, a ukupan broj učenika je 750.

Zadnji dan posjeta irskoj školi naši su učitelji iskoristili za "Croatian day" prezentiranje Hrvatske, hrvatskog jezika i kulture, VI. osnovne škole Varaždin i samog grada Varaždina uz kadrove sada već legendarnog Špancirfesta.  

Učenici su bili zainteresirani za samovrednovanje i model sati u Irskoj te se našim učenicima najviše svidio model gdje nema ocjenjivanja te su izrazili želju da i oni jednog dana sudjeluju u nekom sličnom projektu i podijele iskustva sa drugim učenicima u nekoj europskoj zemlji.





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju