Web stranicu i društvene mreže su u 2023./24. uređivali: Mario Stančić, Margareta Živković, Nataša Narančić, Monika Injić, Ana Obradović i Ema Štrocinger.

Ivana Canjuga

profesor hrvatskoga jezika i književnosti i diplomirani komparatist književnosti

Predmet: Hrvatski jezik, 6.b, 6.c, 8.b, 8.c

Završila sam kroatistiku i komparativnu književnost na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Radim u sustavu obrazovanja od 2004. godine. Uz sudjelovanja na natjecanjima iz jezika te na Lidranu, bavim se i lekturom. Radim u Centru izvrsnosti za hrvatski jezik i suradnik sam na metodičkim materijalima za različite izdavačke kuće. Osim toga, vodim Novinarsku grupu naše škole. Radila sam aktualne materijale za nastavu jezika i književnosti  u izdavačkoj kući Profil, čije udžbenike koristim i u nastavi. Recenzentica sam udžbenika „Volim hrvatski 7“ i radne bilježnice izdavačke kuće Školska knjiga. Osobito sam se u svom radu posvetila izradi materijala za učenike s posebnim oblikom školovanja budući da smatram da svatko treba dobiti istu priliku bez obzira na životnu situaciju u kojoj se našao.

Od 2016. godine uključena sam u europske projekte Erasmus+ i e-Twining gdje sam bila dva tjedna u Grazu  (Kompetencije za 21. stoljeće ) i u listopadu 2017. u Rumunjskoj, Erasmus+, tema vršnjačko nasilje. Sudjelujem u Erasmus+ projektu KA2 „Breaking Barriers“ gdje sam sudjelovala na pripremnom sastanku u Slovačkoj (listopad, 2019.) Sudjelujem i u projektu „Sharing cultures“ . Od 2019. godine bila sam član mentorskog tima „Škole za život“ . Bavim se humanitarnim radom i organizacijom dobrotvornih koncerata. Od 2021. voditeljica sam Županijskog stručnog vijeća za izvannastavne aktivnosti, a i napredovala sam u zvanje mentor.

Ove školske godine vodim Novinarsku grupu.

Učenici sedmih razreda naše škole učili o tome kako reći NE nasilju
Autor: Ivana Canjuga, 3. 4. 2014.

Dana 26. ožujka 2014. u blagovaonici naše škole održale su se radionice i prezentacija preventivnog projekta "Živim život bez nasilja" Ministarstva unutarnjih poslova i Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

Učenici sedmih razreda prisustvovali su prijeko potrebnom projektu u kojem su im pripadnici policije i nevladinih udruga pokušali objasniti i uputiti ih kako se oduprijeti nasilju.
Predavači su iste upoznali s temom obiteljskog i vršnjačkog nasilja, njihovim oblicima te kako se oduprijeti nasilju i samom nasilniku. Učenici su bili oduševljeni odabranom temom i motivirano su sudjelovali u radionicama i kvizu. Nakon završenog prvog dijela programa, s učenicima smo otišli u Hrvatsko narodno kazalište u Varaždinu na predstavu koju je režirao poznati glumac Zijah Sokolović, a koja je na humorističan način prikazala što nasilje jest i kako se protiv njega boriti.

«Ovaj projekt provodimo već treću godinu. Drago mi je što učenici aktivno sudjeluju u svim komponentama projekta. Glavni ciljevi su svakako senzibilizacija naših najmlađih, tj. da isti znaju nasilje detektirati, da ga mogu i žele prijave, odnosno, da se nasilje na kraju spriječi. Preko ovih radionica, ali i preko predstave, želimo na jedan malo drugačiji način predstaviti problem nasilja, odnosno, što više mladima približiti tu tematiku na njima blizak način, « naglasio je Darko Jurčec, načelnik Policijske uprave varaždinske.

Prema riječima policijskih službenika, gospodina Marija Medenjaka i gospođe Tatjane Novak, koji su ove godine počeli s nama surađivati, ovo je tek početak dugogodišnje suradnje naše škole i PU varaždinske.