2.a i 2.b obilježili Dane kruha u Kumrovcu na radionici „Od zrna do pogače“

Dolaskom u Kumrovec učenici su prisustvovali radionici „Od zrna do pogače“. Runili su kukuruz, mljeli ga pomoću kamenog žrvnja, prosijavali brašno kroz sito, mijesili tijesto i izrađivali „pecivo prijateljstva“, oblikovavši ga svatko prema svojoj želji. Kada se pecivo peklo u krušnoj peći učenici su razgledali Etno selo Kumrovec.

Prisustvovali su i radionici izrade igračaka od drveta, izradi kovačkih proizvoda i radionici pletenja košara.

Posjetili su i staru školu te vidjeli učionicu u kojoj se nekad davno održavala nastava. Bili su oduševljeni nekadašnjim klupama, pločicama za pisanje, perom i tintom, te učiteljskim stanom.

Nakon ručka i igre posjetili su Spomenik hrvatskog himni na cesti između Klanjca i Kumrovca. Osim spomenika zanimljivo im je bilo sviranje himne pomoću metalnih cijevi i igranje na posebno pripremljenom igralištu uz spomenik.

Sretni i zadovolji, ali i umorni vratili su se s izleta, ponijevši kući „pecivo prijateljstva“, izrađeno od svojih prijatelja iz razreda.

Slike s izleta možete vidjeli u albumu.