Australija na VI.osnovnoj školi Varaždin
Autor: Natalija Hranjec, 19. 4. 2024.

Dana 10.4.2024. učenici 6.B i 6.D razreda sudjelovali su na Zoom sastanku s predstavnicom australske ambasade iz Zagreba gospođom Dijanom Grahovac.

Sve je to nastavak projekta o Australiji koji su učenici započeli još u siječnju 2024. godine kad je učiteljica engleskog jezika Natalija Hranjec stupila u kontakt s australskom ambasadom te od njih dobila na korištenje mnoštvo edukativnih materijala i sadržaja o kulturi i civilizaciji Australije te se obvezala da će s učenicima proći kroz iste te uz pomoć istih naučiti nešto više o samoj Australiji.

Nakon višetjednog istraživanja koje su učenici provodili koristeći internet, poslane materijale kao i razne vide-e na YouTubeu bilo samostalno, bilo u grupama ili u frontalnom radu rezultati su bili i više nego vidljivi i impresivni, kao što se izrazila gospođa Grahovac iz ambasade koja je svemu tome posvjedočila.

Prezentacije te plakati kojima su učenici predstavili povijest, znamenitosti, gradove i državice, životinje, kulturu i umjetnost, školstvo, domoroce Aboridžine te simbole Australije bili su kruna njihovog rada, a kao nagradu za odlično odrađen posao, škola je dobila već navedene materijale iz ambasade u trajno vlasništvo i korištenje kako bi i slijedeće generacije mogle naučiti nešto novoga o Australiji.

Na Zoom sastanku učenici su od gospođe Grahovac mogli čuti puno zanimljivih stvari o Australiji iz prve ruke slušajući priče o njenom odrastanju te djetinjstvu u Australiji. Naravno bilo je tu još i puno pitanja koja su učenici postavljali, a na samom kraju gospođa Grahovac je uputila poziv svim učenicima naše škole da sa svojim roditeljima dođu na manifestaciju koju organizira australska ambasada u Zagrebačkom zoološkom vrtu 4. svibnja 2024.

Fotografije snimljene za vrijeme trajanja projekta možete vidjeti u našoj galeriji