Završni sastanak sudionika projekta “Breaking Barriers“ u Hrvatskoj Erasmus+ KA2
Autor: Ivana Canjuga, Tina Ivčić, 30. 9. 2022.

Učenici i učitelji VI. osnovne škole Varaždin sudjelovali su u Erasmus+ KA2 projektu “Breaking Barriers” koji je završio krajem rujna 2022. Obzirom na sve izazove izazvane pandemijom COVID-a, projekt se odvijao prema planu, samo što su neki njegovi dijelovi, umjesto u fizičkom obliku, održani virtualno. Zemlje sudionice projekta bile su Španjolska, Švedska, Portugal, Slovačka i Hrvatska.

Kako se projekt bližio kraju, tako su učitelji VI. osnovne škole Varaždin, potaknuti predivnim iskustvima naših učenika sudjelovanjem u mobilnostima, odlučili održati zadnju, fizičku mobilnost u Varaždinu kako bi zaključili ovaj projekt i isplanirali novi.

Na posljednjoj mobilnosti sudjelovale su po dvije učiteljice iz zemalja partnera; Slovačke, Švedske i Portugala, koje su u Varaždin stigle u nedjelju 25.rujna 2022. u poslijepodnevnim satima. Ponedjeljak i utorak bili su rezervirani za obilazak škole, rad na završetku postojećeg projekta te planiranju novog Erasmus+ KA2 projekta. U ponedjeljak navečer organizirano je prigodno druženje uz domaću hranu. U utorak gosti su obišli Varaždin, a večer je protekla veselo, no radno te su dogovorene nove suradnje. Mobilnost je završila u srijedu. Ravnatelj VI. osnovne škole Varaždin Mario Stančić, učiteljica hrvatskoga jezika Ivana Canjuga i njihovi gosti otišli su na prijem u Gradsku vijećnicu gdje su ih primili zamjenik gradonačelnika Varaždina Miroslav Marković, pročelnica Vesna Haluga i pročelnica Danijela Vusić. Na prijemu razgovaralo se o sustavu obrazovanja u zemljama sudionicama te o uvođenju građanskog odgoja u sve osnovne škole u gradu. Svi su bili veoma zadovoljni onim što su čuli i odlučili su iskoristiti nove spoznaje u budućim projektima. Nakon posjeta Gradu, domaćini su gostima pokazali glavni grad Hrvatske, Zagreb i sve njegove ljepote.

Projekt je završio u planiranjima novih suradnji, a svi su se složili kako Erasmus+ pruža predivna iskustva za učenike i učitelje te omogućuje stjecanje novih prijatelja što sve iznimno veseli i motivira za planiranje budućih projekata.

Fotografije možete pogledati u fotogaleriji.