Svečano u prostorijama IV. mjesnog odbora Varaždin
Autor: Ivana Canjuga, 3. 10. 2022.

Učenici VI. osnovne škole Varaždin upriličili su kratki program povodom Dana IV. mjesnog odbora.

VI. osnovna škola Varaždin na području je IV. mjesnog odbora i svake godine njezini učenici sudjeluju u proslavi Dana odbora. Tako je bilo i ove godine i to uživo nakon dvije virtualne pandemijske godine. Članovi školskog pjevačkog zbora, pod vodstvom učiteljice Tene Glavak otpjevali su himnu „Lijepa Naša“, himnu VI. osnovne škole i Odu radosti Ludwiga van Beethovena, dok je učenik osmog razreda Jan Rendić izveo monolog o Ivici i Marici s kojim je nastupio na državnoj smotri LiDraNa. Voditeljica dječjeg programa bila je učenica 7. c razreda Dora Kelemenić. Cjelokupni program osmislila je učiteljica hrvatskog jezika Ivana Canjuga.

Gordana Kišak, predsjednica IV. mjesnog odbora zahvalila je djeci, učiteljicama te uručila zahvalnicu za sudjelovanje ravnatelju VI. osnovne škole Mariju Stančiću koji je izrazio svoje oduševljenje organizacijom i zahvalio predsjednici Kišak na pozivu. Svečanost je uveličala svojim dolaskom (u ime Grada) i prigodnim govorom Vesna Haluga, pročelnica Upravnog odjela za poslove gradonačelnika i Gradskog vijeća. Prisustvovali su i Juraj Rožić, predsjednik VII. mjesnog odbora Varaždina, „Biškupec“ i varaždinska poduzetnica Branka Jakovljević. Mnogobrojni uzvanici bili su oduševljeni izvedbama te su nastavili slaviti svoj dan uz prigodni domjenak.

Fotografije možete vidjeti u nastavku.