Međunarodni dan osviještenosti o otpadu od hrane
Autor: Martina Špičko, 3. 10. 2022.

U 6. osnovnoj školi Varaždin 29. rujna obilježen je Međunarodni dan osviještenosti o otpadu od hrane.

Međunarodni dan osviještenosti o otpadu od hrane obilježava se 29. rujna svake godine, a u namjeri poticanja usvajanja pozitivnih navika od najranije dobi. Ove godine taj važan dan obilježen je i u VI. osnovnoj školi Varaždin.

Ministarstvo poljoprivrede za sve učenike prvih razreda pripremilo je slikovnicu „Kako su Dora i Mario spasili hranu“. U slikovnici je na zanimljiv i edukativan način objašnjeno što je otpad od hrane i kako se trebamo ponašati da ga smanjimo. Učenici prvih razreda naše škole proučili su slikovnice. Učiteljice su im kroz zanimljivu priču iz slikovnice objasnile sve o otpadu od hrane te načinu kako i sami mogu pridonijeti njegovom smanjenju.

Pogledajte kako su učenici 1. b  razreda i njihova učiteljica Petra Lončarić-Časar obilježili Međunarodni dan osviještenosti o otpadu od hrane.

Ostatak fotografije možete pogledati u fotogaleriji.