„Mali građani“ su sudjelovali na otvorenju Dječjeg tjedna i obilježavanju 30 godina Dječjih foruma u Varaždinu
Autor: Rosana Štrocinger, 8. 10. 2022.

U ponedjeljak, 03. listopada 2022. članovi izvannastavne skupine „Mali građani“ bili su u HNK Varaždin na svečanom otvorenju Dječjeg tjedna i obilježavanju 30 godina Dječjih foruma u Varaždinu.

Tom prigodom su saznali zašto je Varaždin – Grad prijatelj djece, što se sve u našem gradu čini za djecu te koje su aktivnosti provedene u našem gradu tijekom proteklih 30 godina kroz Dječje forume koji sada djeluju u svakoj varaždinskoj osnovnoj školi.

Tijekom svečanog programa, s recitacijom  Mali građani uz mentorstvo učiteljice Rosane Štrocinger, naši prvašići su privukli pozornost svih nazočnih.

Mali građani

Mi smo razred prvi

to nek se zna!

Kako biti odgovoran građanin

želim naučiti i ja.

To je lako, evo ovako:

Kada vidiš problem il te nešto muči

nemoj samo šutjeti i sjedit u kući.

Okupi ekipu, u projekt kreni,

budi Mali građanin i nešto promijeni.

U drugom dijelu svečanosti, svih stotinjak okupljenih učenika, predstavnika iz svih varaždinskih osnovnih škola, sudjelovalo je u edukativnim radionicama.

Fotografije s ove svečanosti, možete pogledati u fotogaleriji.