Obilježavanje nacionalnog Tjedna školskog doručka
Autor: Martina Špičko, 9. 10. 2022.

Naša škola i ove godine uključena je u proslavu nacionalnog Tjedna školskog doručka. Hrvatski zavod za javno zdravstvo započeo je  s obilježavanjem nacionalnog Tjedna školskog doručka 2020. godine u sklopu projekta Živjeti zdravo kako bi podigao svijest o važnosti nutritivno bogatog doručka za svako školsko dijete. Ovogodišnja proslava nacionalnog Tjedna školskog doručka odvijat će se od 10. do 14. listopada 2022. pod sloganom „3,2,1... Kreni!“.

U Tjednu školskog doručka naučit ćemo kakav doručak hrani naš mozak, a koja hrana daje energiju i snagu kako bi mogli uživati u igri s prijateljima i sportu.  Istražit ćemo od kuda dolazi hrana na naš stol i kao pravi kuhari smišljat ćemo i pripremati zdrave recepte. I za kraj, pronaći ćemo najbolje načine kako iskoristiti hranu i smanjiti količinu hrane koju bacamo.

Učenici svih razreda sudjelovat će u obilježavanju Tjedna školskog doručka, a naše kuharice pripremit će zdrave i ukusne školske doručke u skladu s temom Tjedna školskog doručka.

Jelovnik (10. – 14. 10.)

PONEDJELJAK – PAMETNA KAŠA:  salata od ječmene kaše s tunom, povrćem i maslinama

UTORAK – SPORTSKI SENDVIČ: sendvič od pureće pljeskavice, integralnog peciva i zelene salate, banana

SRIJEDA – SLATKA TRADICIJA: domaći štrukli od jabuke, čaj