Obilježavanje Dječjeg tjedna u Eko grupi
Autor: Maja Kragulj, Daria Cecelja, 12. 10. 2022.

Ove godine Eko skupina odlučila se pridružiti obilježavanju Dječjeg tjedna koji je započeo 3. listopada.

Učiteljice koje vode eko grupu (Maja Kragulj i Daria Cecelja)osmislile su zanimljive i poučne aktivnosti kojima smo sudjelovali u obilježavanju. Ove godine naglasak rada nam je ponajviše na odvajanju i recikliranju otpada.

Stoga, tema naše radionice bila je „Kako ja mogu doprinijeti ekologiji?“

Na početku sata odigrali smo poznatu igru Vješala kako bi došli do riječi Ekologija. Kroz razgovor s učenicima smo uvidjeli da su učenici zapravo dobro upoznati što je to ekologija.

Nakon toga pročitali smo priču „Labelko spašava svijet“ , te razgovarali s učenicima o pročitanoj priči, te kako bi oni mogli doprinijeti ekologiji. Učenici su nas razveselili sa svojim idejama o razvrstavanju otpada, čuvanju pitke vode, štednji energije, očuvanju okoliša, očuvanja zraka, te su pokazali da su dobro ekološki osviješteni i imaju želju i volju utjecati na svoje prijatelje i roditelje.

Pogledali smo i kratak eko crtić, a nakon toga krenuli u izradu plakata. Našu radionicu i rad popratili su učenici iz Foto grupe.

Osim što smo uživali u razgovoru, skupljanju ideja, sigurna sam da smo ponešto i naučili.