Učenici 4. b razreda obilježili su Tjedan školskog doručka
Autor: Martina Špičko, 14. 10. 2022.

Triatlonka Karla Čović potiče učenike na bavljenje sportom i zdravu prehranu

Tema drugog dana Tjedna školskog doručka bila je „Pokreni se!“ Učenici su imali zadatak proučiti što jedu sportaši za doručak i zašto biraju baš tu hranu. Jedu li isto kada treniraju i kada imaju natjecanje?

Učiteljica Ružica Martinec s  učenicima 4. b razreda proučavala je jelovnike sportaša. Pozvali su poznatu varaždinsku sportašicu triatlonku Karlu Čović da s njima podijeli svoje iskustvo vezano uz prehranu i tjelesnu aktivnost. Ona im je objašnjavala zašto trebaju jesti raznoliku hranu i izbalansirati svoje obroke. Učenici su saznali koja hrana im daje snagu i što je dobro jesti prije i nakon sportskih aktivnosti. Karla je u razred došla sa svojim biciklom na kojemu svaki dan provodi četiri sata.