Učenici 1.d su posjetili izložbu „Euro na kotačima“
Autor: Rosana Štrocinger, 8. 11. 2022.

U ponedjeljak 7. studenog 2022., učenici 1.d razreda su otišli do grada kako bi se upoznali s novom valutom (eurom) koja će zamijeniti kunu od 1. siječnja 2023.

Putujuća interaktivna izložba „Euro na kotačima“  je poseban edukativni projekt u sklopu kampanje i  održava se u 27 hrvatskih gradova, odnosno euro će „doputovati“ na popularne gradske lokacije, a multimedijski sadržaji posjetiteljima će pružiti relevantne informacije o uvođenju eura kao službene valute.

„Euro na kotačima“ pružao je učenicima analogni, digitalni, taktilni i auditivni sadržaj, koji je predstavljen i zanimljivim kvizovima i interaktivnim igrama.

U sklopu izložbe bile su dvije teme: „Od kune do eura“ i „Euro naš svakodnevni“. Izložba je sadržavala odgovore na pitanje kako bezbrižno prijeći na euro te je dala detaljne informacije o konverziji kune u euro. Mogli smo euro promotriti izbliza u vizualnome prikazu novčanica eura i hrvatskih eurokovanica. „Koliko je to u eurima?“ mogli su provjeriti i najmlađi u simulaciji trgovine s 3D maketama osnovnih artikala te usporediti vizualne prikaze kune i eura. „Euro na kotačima“ imao je i kartu Europe s istaknutim državama u europodručju, prikaz putovanja tim područjem i još mnogo toga.

„Euro na kotačima“ je bio smješten u četiri posebno dizajnirana kontejnera s prepoznatljivim vizualnim identitetom; prostor je osmišljen kako bi se posjetiteljima izložbe uspješno prenio visokokvalitetan i zabavan informativni sadržaj.

Učenici su uživali u svim edukativnim sadržajima, a na poklon, za aktivno sudjelovanje na izložbi, su dobili slatkiše i majice.

Ostatak fotografija možete pogledati u fotogaleriji.