U čast knjizi i čitanju - Posjet Interliberu
Autor: Zdenka Šopar, 11. 11. 2022.

Mjesec hrvatske knjige završili smo posjetom Interliberu na Zagrebačkom velesajmu.

Pedesetak učenika od 5. do 8. razreda u pratnji pedagoginje Ksenije Dretar, defektologinje Ines Nemet i učiteljice Zdenka Šopar 9. studenoga imali su priliku istraživati i uživati u ogromnoj ponudi različitih knjiga, prolistati tek tiskana i ona malo starija izdanja te obogatiti kućne biblioteke ponekim povoljnijim primjerkom.

S nama je bila i učenica Mila Šekez (6.b) koja će na završnoj svečanosti u povodu Mjeseca knjige u Gradskoj knjižnici i čitaonici Metel Ožegović biti proglašena najčitateljicom u kategoriji učenika viših razreda osnovne škole, a, kako saznajemo, imamo i najčitatelja u kategoriji učenika nižih razreda. To je Bono Šipek, učenik 4.b razreda.

ČESTITAMO, i želimo još puno dobrih knjiga!

Čitajući knjige nećeš postati ni sretniji ni bolji – ali knjige moraš čitati da bi to shvatio.

(Miro Gavran)