Državno prvenstvo u šahu – osvojeno 4. mjesto
Autor: Tanja Božić, 28. 11. 2022.

Na Državnom prvenstvu u šahu koje se održalo u Poreču od 21. do 23.11.2022. Varaždinsku županiju u kategoriji dječaka predstavljala je ekipa VI. osnovne škole u sastavu Max Poljan, Filip Smuđ, Marko Staneković, Martin Herceg i Martin Novotny.

Sudjelovale su 24 ekipe dječaka i djevojčica. Dvorana prepuna stolova sa čak 96 šahovskih ploča, Tehnička komisija i voditelji dočekali su šahiste koji su s nestrpljenjem čekali sjesti za stol i zaigrati prvo kolo. Glavni tajnik Hrvatskog školskog sportskog saveza Ivan Dujić svim državnim predstavnicima je zaželio dobrodošlicu i otvorio natjecanje. Igralo se ukupno 9 kola po 20 minuta s dodatkom od 5 sekundi za potez.

Naši učenici su odigrali odličan turnir i naposlijetku osvojili 4. mjesto.

Prvo mjesto osvojila je Osnovna škola Zvonka Cara Crikvenica, drugo mjesto Osnovna škola A. Nemčić Gostovinski Koprivnica, a treće mjesto Osnovna škola Dobriše Cesarića Zagreb.

Ponosni smo na naše šahiste te im čestitamo što su našu školu i županiju predstavili najbolje što su mogli.

Ostale fotografije s natjecanja pogledajte u fotogaleriji.