Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka u prvim razredima

7. prosinca je dan Svetog Ambrozija – zaštitnika pčela i pčelara. Zato su učenici svih prvih razreda naše škole obilježili Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka. To je projekt Ministarstva poljoprivrede i provodi se u prvim razredima svih osnovnih škola u Republici Hrvatskoj.

Učenici su se upoznali s važnosti pčelarstva te načinom dobivanja meda pomoću prikazane edukativne prezentacije. Svaki je učenik dobio promotivni paketi koji se sastojao od: promotivne vrećice, edukativne brošure ,,Pčelica Jelica i medo Edo", naljepnice za poklopac s likom pčelice Jelice te med pakiran u Nacionalnu staklenku za med. Cijeli projekt ističe i vrijednosti korištenja meda u prehrani, ali potreban je oprez u konzumaciji meda obzirom da su neke osobe alergične na med.

U fotogaleriji možete pogledati fotografije razreda.