Marijini obroci
Autor: Sanja Malbašić, 19. 12. 2022.

Početkom ove školske godine naša je škola odlučila sudjelovati u „Marijinim obrocima“. “Marijini obroci" su međunarodni pokret koji gradi kuhinje u postojećim školama u siromašnim dijelovima svijeta i osigurava svakodnevni obrok za oko 400.000 djece u Africi, Aziji, Latinskoj Americi i istočnoj Europi.

Time ne samo da rješava osnovne potrebe gladne djece, dajući im svakodnevni obrok, već im omogućuje da steknu obrazovanje koje njima i njihovim obiteljima može pružiti bijeg iz siromaštva.

U ovogodišnju akciju „Marijinih obroka“ posebno su se uključili vjeroučenici 3.a, 6.a,b,c,d i 8.a,b,c,d razreda, koji su velikodušno odvajali od svojeg džeparca i pomogli nahraniti 20-tak školaraca u dalekoj Africi. Vođeni tjelesnim djelima milosrđa – gladna nahraniti, žedna napojiti – radosno su prikupili 2.050,00 kuna koje smo uplatili na račun Marijinih obroka.

Hvala svima koji su prepoznali važnost pomoći drugima kroz ovaj projekt, a posebno roditeljima, bakama i djedovima koji su bili podrška našoj djeci!