1. d se uključio u projekt „Mačak Marko – dašak slovenske kulture u Hrvatskoj“
Autor: Rosana Štrocinger, 22. 12. 2022.

Glavni cilj projekta je podizanje čitalačke kulture uz pomoć adekvatnih didaktičkih pomagala koja su povezana s poznatim djelom slovenskog autora Kajetana Koviča: „Mačak Marko (slov. Maček Muri)“.

Učenicima je pročitana priča Mačak Marko, a zatim su u skupinama igrali društvene igre povezane s pričom o Mačku Marku: društvenu igru 2 u 1 (Marko, ne ljuti se; Na izlet s Markom i Macom), Mačak Marko – slagalica i Mačak Marko memory igra. Svim učenicima je bilo jako zanimljivo i zabavno.

Sav potreban materijal za izvođenje aktivnosti (didaktična pomagala i priča Mačak Marko na hrvatskom i slovenskom jeziku) bio je osiguran od strane Saveza slovenskih društava u Republici Hrvatskoj.

Ostatak slika možete pogledati u fotogaleriji.