Radionica prve pomoći u VI. osnovnoj školi Varaždin
Autor: Ivana Zidar, 5. 1. 2023.

Djelatnici VI. osnovne škole Varaždin sudjelovali na edukaciji pružanja prve pomoći

Gradsko društvo Crvenog križa Varaždin je 5. siječnja 2023. godine provelo edukaciju pružanja prve pomoći za članove Učiteljskog vijeća VI. osnovne škole Varaždin.

Sudionici su na predavanju i radionici obnovili znanje iz prve pomoći i osvijestili važnost njezina pravovaljana pružanja unesrećenim osobama. Predavanje i radionicu je vodila doktorica Monika Kocman Panić. Svi su sudionici imali priliku uvježbati osnovne postupke pri pružanju prve pomoći, primjerice pravilno stavljanja osobe u bočni položaj te postupak reanimacije na lutkama. Također, sudionici su naučili kako pravilno koristiti AED uređaj. Cilj je edukacije da nastavnici steknu osnovna znanja pružanja prve pomoći kako bi primjereno i bez panike mogli pomoći unesrećenoj osobi te spriječiti daljnje komplikacije.