Mali građani rade na projektu „Čarobna osmica“
Autor: Rosana Štrocinger, 13. 2. 2023.

S ciljem da se smanji tendencija porasta broja pretile djece, a time i ukaže na činjenicu da pretilost može dovesti do ozbiljnih bolesti, dvoje varaždinskih nutricionista, prof. savjetnik Anita Car, dipl. ing, preh. teh. i prof. izv.savjetnik Davor Hostić, dipl. ing. preh. teh., univ. spec. nutr. osmislili su projekt „Čarobna osmica - pravilnim hranjenjem za zdravi život“.  Projekt je osmišljen za djecu svih osnovnih škola kojima je osnivač Grad Varaždin.

Članovi Malih građana su imali različita mišljenja o provođenju ovog projekta Grada Varaždina te su odlučili istražiti koje dobre strane ima taj projekt, a gdje su moguća poboljšanja.

Svoje mišljenje o projektu su izrazili i u razgovoru s jednim od nutricionista - Davorom Hostićem kojeg su pozvali kao gosta na jedan sat Malih građana.

Mišljenje manje skupine učenika ne mora biti mišljenje većeg broja učenika naše škole zato su Mali građani napravili i svoju anketu (anketu su provodili i voditelji projekta) kako bi saznali što učenici naše škole misle o novom zdravom jutarnjem obroku. Rezultati ankete će biti predstavljeni Vijeću učenika i autorima projekta.