Što učenici naše škole misle o projektu „Čarobna osmica“?
Autor: Rosana Štrocinger, 13. 2. 2023.

Mali građani su proveli anketu među učenicima od 1. do 8. razreda naše škole. Zanimalo ih je: što učenici misle o novom jelovniku za jutarnji obrok, jesu li svjesni koliko se hrane baca, odgovara li im termin kada dobiju jutarnji obrok… što predlažu kao moguća poboljšanja… Uvijek je važno da se čuje glas učenika!

Na Vijeću učenika, 6. veljače 2023. godine, predstavljeni su rezultati ankete. Prema rezultatima, većina učenika je zadovoljna uvođenjem zdrave hrane. Prehrambene navike nije moguće mijenjati „preko noći“, ali će se učenici potruditi barem probati nova jela s jelovnika. Tu je zapravo i odgovor na pitanje kako je moguće da su učenici zadovoljni jelovnikom, a jako se puno hrane baca. Dakle, za sada učenici barem probaju jela, a u budućnosti će vjerojatno više hrane konzumirati, a manje bacati.

U nastavku možete pogledati neke rezultate ankete: