Noć knjige u školskoj knjižnici
Autor: Nataša Narančić, 20. 4. 2023.

Noć knjige ove se godine održava u razdoblju od 21. do 23. travnja s ciljem obilježavanja Svjetskog dana knjige i Dana hrvatske knjige. Tim povodom našu knjižnicu posjetit će učenici i učitelji iz VII. osnovne škole Varaždin koji u školi u sklopu izvannastavne aktivnosti Mali kreativci redovito igraju društvene igre.

Obilježavanje manifestacije započet će aktivnošću sKOCKAj priču: učenici će pisati priče koristeći društvenu igru: kockice za pripovijedanje Rory's Story Cubes. Priče trebaju počinjati riječima Nekoć davno… te trebaju imati od 150 do 200 riječi kako bi ih učenici mogli napisati za otprilike 10 minuta. Nakon što ih napišu, svoje će priče ubaciti u kutiju, a dok pišu priče, knjižničarka će Chat GPT umjetnoj inteligenciji zadati isti zadatak. Cilj je prepoznati obrasce koji se pojavljuju u pričama koje je napisala umjetna inteligencija, prepoznati da stvarne osobe mogu koristiti i preneseno značenje te da su njihove priče samim time puno kreativnije i slikovitije.

Od 17 sati pa sve do 20 sati druženje se nastavlja na večernjoj igraonici gdje će naši učenici s učenicima iz VII. osnovne škole Varaždin igrati razne moderne društvene igre: Catan, Ticket to Ride, Wingspan te brojne druge.

Pridružite nam se u Noći knjige!