Escape room u Gradskoj knjižnici i čitaonici „Metel Ožegović“ Varaždin
Autor: Nataša Narančić, 5. 5. 2023.

Osim sudjelovanja u aktivnostima školske knjižnice povodom obilježavanja Noći knjige, nekoliko učenika naše škole sudjelovalo je i u aktivnostima koje je organizirala Gradska knjižnica i čitaonica „Metel Ožegović“ Varaždin.

U subotu 22. travnja učenici 4., 5. i 7. razreda posjetili su Odjel za djecu gradske knjižnice te sudjelovali u escape room aktivnosti Bijeg u knjižnicu: potraga za blagom gdje su, rješavanjem raznih zagonetki, suradnički pokušali doći do skrivenog blaga, u ovom slučaju slatkih paketića koje su za njih pripremile knjižničarke.

Za rješavanje zagonetki imali su 20 minuta, a zbog uigranosti i dobre suradnje uspješno su ih riješili već za 12 minuta i 22 sekunde.

Zadatke za učenike pripremio je volonter Marin Domjanović u suradnji s knjižničarkom Zrinkom Lončar.