Star Wars dan u školskoj knjižnici
Autor: Nataša Narančić, 9. 5. 2023.

S obzirom na to da u školi imamo brojne obožavatelje franšize Ratovi zvijezda (Star Wars), ove smo godine raznim aktivnostima odlučili obilježiti Star Wars dan (May the 4th).

Obilježavanje ovog dana u svijetu započelo je zbog sličnosti između datuma i poznate fraze iz Star Wars filmova: Neka sila bude s tobom (May the force be with you).

Iako za taj „praznik“ nije zaslužan Lucasfilm, mnogi obožavatelji filmova redovito su ga obilježavali pa su ga prihvatili i Lucasfilm i Walt Disney kao godišnju proslavu Ratova zvijezda.

U školskoj knjižnici Star Wars dan privukao je brojne učenike koji su uživali u aktivnostima inspiriranim popularnom franšizom. Jedna od njih bila je vezana za LEGO kocke pa su učenici mogli pogledati izložbu složenih Star Wars setova, a također i sami se okušati u slaganju LEGO letjelica TIE Advanced i X-wing. Prepustili su se i timskom slaganju Star Wars puzzli.

Kao dio Star Wars dana, školska knjižnica imala je i kutak za fotografiranje s rekvizitima u obliku Star Wars likova i Instagram okvirom gdje su nastajale fotografije sa svjetlosnim mačem i maskama popularnih likova.

Završni događaj bio je prikazivanje filma Ratovi zvijezda: Epizoda 1, a okupio je brojne učenike od prvog do osmog razreda. Star Wars dan u školskoj knjižnici bio je uspješan događaj koji je učenicima pružio priliku da se povežu s jednom od najpoznatijih filmskih franšiza svih vremena, a ujedno i da se druže te dobro zabave.

Kako nam je bilo pogledajte u kratkom videozapisu.