Blackout poezija u 4. b
Autor: Ružica Martinec, 14. 5. 2023.

Uvijek je zanimljivo naučiti nešto novo! Tako je i učenicima 4.b bilo posebno zanimljivo stvarati blackaut poeziju.

U udžbeniku za Hrvatski jezik Nina i Tino, ili kako ga zovemo „četvrtanka“, nalazi se ulomak pisma indijanskoga poglavice Seattlea iz 1854. godine. Upućen je predsjedniku kao odgovor na ponudu da proda svoju zemlju bijelcima.

Učenici su dobili zadatak da nakon čitanja teksta odaberu najbolje, najjače riječi koje će opisati njihove misli i osjećaje prema važnosti ekologije i čuvanju planeta Zemlje. Ostatak teksta trebalo je oslikati po želji. Pogledajte ostvaraje. Za više ovdje.