Sat lektire u 3. b
Autor: Petra Kanešić, 26. 5. 2023.

Učenici su imali zadatak odabrati jedan lik iz lektire po izboru. U izbor su ulazila ovi lektirni naslovi:

• Kinney, Jeff, Gregorov dnevnik (izbor iz serije)
  • Pilić, Sanja, O mama sve najbolje / Nemam vremena / Zar baš moram u školu?
  • Polak, Sanja, Dnevnik Pauline P. / Drugi dnevnik Pauline P. / Morski dnevnik Pauline P.
  • Madunić Barišić, Nives, Tajna čokoladnih bombona

Zatim su na većem papiru izrezali rupu veličine svoje glave. Iznad rupe napisali su ime odabranog lika, a oko rupe za glavu njegove osobine ili dijela koja je napravio. Papir su ukrašavali po želji koristeći boje i tehniku po izboru. Nakon toga su predstavili „sebe“. Govorili su kao da su oni taj lik.

Idući sat su izradili viber profil svog lika. Nacrtali su profilnu fotografiju tog lika, napisali ime te po želji i nešto o „sebi“. Uz to su napisali listu svojih prijatelja ili jedan razgovor sa prijateljem/grupom prijatelja iz odabrane knjige.