Terenska nastava učenika 3. d - Tjedan botaničkih vrtova, arboretuma i botaničkih zbirki
Autor: Aleksandra Oreški, 26. 5. 2023.

24. svibnja 2023. godine učenici 3. d razreda posjetili su Srednju školu Arboretum Opeka u Vinici. Sudjelovali su u radionicama koje su se održavale u sklopu Tjedna botaničkih vrtova, arboretuma i botaničkih zbirki.

Na radionici „Sadnja na povišenim gredicama i izrada sjetvenih bombica“ saznali su o važnosti uzgoja biljaka na ekološki prihvatljiv način, koje su biljke dobri, a koje loši susjedi… Uređivali su gredicu na kojoj su kasnije sadili povrće i cvijeće te izrađivali sjetvene bombice koje su ponijeli svojim kućama.

Što je to mikrobilje saznali su na predavanju, a nakon predavanja u radionici „Mikrobilje – inspiracija u gastronomiji“  napravili pizzete, koje su nakon što su se ispekle, dopunili mikrobiljem (salatom, rotkvicom…) i naravno pojeli.

Baš su im prijale!

Na kraju, pogledali su izložbu životinja pod nazivom  „Moj kućni ljubimac“.

Što su sve radili pogledajte u Galeriji fotografija.