Videonajava za slikovnicu Zmaj u krošnji kruške pohvaljena na natječaju Ministarstva kulture i medija
Autor: Nataša Narančić, 6. 6. 2023.

Učenici 1. a razreda i učenik 5. a razreda Damjan Prikratki sudjelovali su u snimanju videonajave za slikovnicu Zmaj u krošnji kruške Miroslava Cmuka i Mihaela Bađuna koja je pohvaljena na natječaju Ministarstva kulture i medija za učeničke najave. Pohvaljene videonajave Ministarstvo će obogatiti donacijom knjiga za čitanje iz užitka, a bit će javno dostupne na mrežnoj stranici citaj.hr s ciljem poticanja čitatelja svih uzrasta na još intenzivnije uživanje u čitanju.

Javni poziv za najbolju učeničku videonajavu knjige Ministarstvo kulture i medija objavljuje već treću godinu zaredom kao jednu od mjera od mjera Akcijskog plana Nacionalne strategije poticanja čitanja. Ove je godine na javni poziv pristiglo 215 prijava, a naša škola našla se među pohvaljenim školama. Videonajavu za slikovnicu Zmaj u krošnji kruške učenici su, zajedno s knjižničarkom Natašom Narančić, snimali prvotno povodom obilježavanja Školskoga dana stripa, a zatim je poslana na poziv Ministarstva kako bi se što više mladih čitatelja upoznalo s djelom pokojnoga knjižničara Miroslava Cmuka.

Više informacija na: https://citaj.hr/vijesti/mkm-objava-rezultata-javnog-poziva-za-ucenicke-videonajave-knjiga/

Također, potrebno je istaknuti još jednu izvrsnu videonajavu koju je naša škola ove godine prijavila na javni poziv, a u izradi je sudjelovala učenica 4. a razreda Mina Zadravec. Njime je predstavila biografiju Fride Kahlo iz serijala Mali ljudi, veliki snovi autorice Marije Isabel Sánchez Vegare.