Prijateljstva za vrijeme pandemije: Moć interneta - film Dramske grupe
Autor: Ivana Canjuga, Nataša Narančić, 15. 6. 2023.

Učenici polaznici Dramske grupe s učiteljicom Ivanom Canjugom i knjižničarkom Natašom Narančić snimili su kratki film Prijateljstva za vrijeme pandemije: Moć interneta.

Film je snimljen za natječaj Odnosi i prijateljstva – online i offline koji su Agencija za elektroničke medije, Ured UNICEF-a za Hrvatsku i Hrvatski filmski savez organizirali u sklopu 6. Dana medijske pismenosti. Cilj natječaja bio je potaknuti djecu i mlade na promišljanje, dijeljenje iskustva o svojem odnosu s vršnjacima i drugim osobama u virtualnom svijetu te na izražavanje putem filma. Učenici su filmom željeli prikazati razliku između druženja na mreži i uživo, probleme s kojima su se susreli u virtualnoj komunikaciji, a posebno su se osvrnuli na razdoblje pandemije.

U filmu su gostovali i drugi učenici sedmoga i petoga razreda, a stručno mišljenje o temi dao je psiholog Leon Aleksić. Film možete pogledati u nastavku.