Maturalno putovanje sedmaša

U petak, 26. 5., učenici sedmih razreda uputili su se na dugo iščekivano maturalno putovanje. U sklopu putovanja naši su učenici imali priliku posjetiti neka od najljepših mjesta u Hrvatskoj. Kroz pet dana istraživali smo kulturnu baštinu, prirodne ljepote i povijesne znamenitosti juga Hrvatske.

Naša prva destinacija bio je predivni Dubrovnik. Učenici su u pratnji lokalnog vodiča prošetali Stradunom, uživali u prizorima grada,  te su naučili nešto o velikoj i zanimljivoj povijesti tog grada. Nakon Dubrovnika posjetili smo i Ston, gdje su učenici naučili nešto o povijesti samog grada i poznate stonske solane. Nakon Stona, putovanje nas je odvelo do Orebića – prekrasnog malog mjesta smještenog na poluotoku Pelješcu gdje smo bili smješteni tijekom našeg petodnevnog boravka. U sklopu našeg putovanja posjetili smo i dva otoka – Korčulu i Mljet, gdje su učenici imali priliku uživati u šetnji uskim uličicama, netaknutoj prirodi i kulturnim znamenitostima poput Benediktinskog samostana na otočiću Sv. Marije. U slobodnim popodnevima učenici su imali priliku sunčati se i kupati na predivnim plažama Orebića, a organiziran je i turnir u odbojci na pijesku. Učenici su također imali priliku sudjelovati na zanimljivom pub kvizu za koji su pitanja pripremili sami profesori. No, svemu što je lijepo brzo dođe kraj, pa smo se tako nakon četiri nezaboravna dana uputili prema NP Krka gdje smo se uz ugodnu šetnju kroz divnu prirodu polako oprostili od maturalnog putovanja.

Kako nam je bilo najbolje će dočarati galerija slika: